Різновиди дверного полотна
Коли перед вами постало питання вибору та покупки вхідних або міжкімнатних дверей, потрібно визначитися із вибором дверного полотна. При правильному виборі полотна, двері прослужать довше та надійніше захищатимуть приміщення. До того ж, у кожного полотна різні показники тепло- та звукоізоляції.
Основні різновиди дверного полотна:
· Масив дерева – підходить до класичного та сучасного стилів інтер’єру оскільки має різні структури деревини та широку різноманітність відтінків. Двері із масиву довго зберігають привабливий зовнішній вигляд та легко ремонтуються та перефарбовуються. У холодну пору року двері з масиву не пропускають холодне повітря із вулиці, а влітку зберігають прохолоду у будинку. Окрім цього, такі двері чудово захищають від зовнішнього шуму.
· Двері із суцільним заповненням – прості конструкції виготовлені із МДФ та ДСП або склеєні між собою бруски дерева. МДФ або ДСП є дешевим, проте міцним матеріалом, волокниста структура заглушає зовнішні звуки та зберігає температуру в приміщенні. Щоб підвищити надійність, каркас виготовляють із сосни, а на зовнішню частину клеять ПВХ з виглядом дерева. Дверне полотно із склеєних між собою брусків дерева схоже на масив, але є дешевшим. У будь якого виробника дверей є великий вибір моделей із склеєних брусків дерева.
· Вироби із стільниковим заповнювачем – популярний варіант, де є 2 види – конструкція з ребрами жорсткості із МДФ або гофрокартон у вигляді сот. Перший варіант є дорожчим, проте довго служить та є стійким до деформацій. Вироби із стільниковим заповнювачем погано заглушають звук, тому краще не купувати їх в якості вхідних дверей.
· Полотна з ПВХ – для виготовлення використовують профіль з ПВХ та ребра жорсткості з металу, щоб підвищити міцність. Значною перевагою цього полотна є те, що можна виготовити двері для будь якого отвору. Таке полотно підходить для вхідних дверей оскільки ущільнювач допомагає зберегти тепло у будинку, а пластик не псується від дощу, снігу та ультрафіолетових променів. Такі двері є невибагливими у догляді, оскільки пластик не потрібно фарбувати або обробляти захисними засобами.
· Щитове дверне полотно – рамка, в якій встановлено бруски з дерева. Всередині конструкції можуть бути смуги з ДВП, картон або бруски дерева. Поверхня може бути з ДВП або МДФ.
· Суцільноскляне дверне полотно – зазвичай, такі двері встановлюють в магазинах, офісах та торгових центрах, щоб візуально збільшити простір приміщення.
· Дверне полотно рамного типу – найчастіше використовують у громадських місцях. Полотно виготовляють з алюмінію або ПВХ. Головною перевагою таких дверей є те, що вони можуть бути практично будь якої форми.
Отже, при виборі міжкімнатних або вхідних дверей дуже важливо визначити, яке полотно найкраще підходитиме для ваших комфортних умов проживання. При правильному виборі полотна, двері довго слугуватимуть та надійно захищатимуть вас від зовнішніх звуків та холодних температур.