Чому запотівають (плачуть ) вікна?

Запотівання вікон – проблема, із якою найчастіше стикаються користувачі, які нещодавно замінили дерев’яні вікна на нові металопластикові. У нашій статті ми розповімо чим це явище обумовлено, які має наслідки та як це ефективно усунути.

Однією з основних причин запотівання вікон є конденсатоутворення – процес осідання вологи із повітря у приміщенні на найбільш холодних поверхнях, якими і є склопакети. Це зумовлено зниженням температури повітря до певної межі, тому, чим вищою є вологість повітря та інтенсивнішим перепад температур, тим більше вологи осідає на поверхні вікон.

При відсутності правильної витяжної вентиляції, що зустрічається на кожному кроці, в приміщенні може накопичуватися дуже багато вологи, яку вікна не в змозі випускати назовні.

 

Запотівання вікон є значно інтенсивнішим, якщо у приміщенні знаходяться джерела водяної пари – кухня з плитою, де готується їжа, акваріум значного об’єму, ванна кімната, туалет, тощо. Проте конденсат випадатиме тоді, коли склопакет матиме мінімальну температуру. Саме тому вдень ця проблема не є помітною, а от вже зранку потрібно протирати запітнілі вікна, щоб щось роздивитись.

Рясно запітнілі вікна зранку - свідчення високої вологості у приміщенні, яке може мати неприємні наслідки, а саме:

·       активний розвиток колоній патогенних мікроорганізмів та грибків,

·       можливе відшаровування шпаклівки, штукатурки та оздоблювальних матеріалів,

·       інтенсивне випадіння конденсату може стікати з вікон на підлогу, і, якщо, там постелений дерев’яний паркет або ламінат, то його пошкодження – лише питання часу.

Для усунення проблеми запотівання вікон можна влаштовувати регулярне провітрювання приміщення, щоб позбавитись надлишку вологи.

Якщо ситуація є складнішою, то можна встановити у вікні склопакет із низькою теплопровідністю. Чим нижчою буде теплопровідність склопакету, тим менше буде холонути внутрішнє скло і знизиться частота та інтенсивність утворень конденсату на вікнах.

Облаштування монтажного шва з дотриманням технології монтажу, використанням монтажних стрічок та ефективною теплоізоляцією вузла примикання до отвору знижує ймовірність утворення конденсату.

У холодну пору року внутрішня сторона склопакету повинна обігріватися висхідним потоком теплого повітря, наприклад від батареї. Занадто широке підвіконня може повністю перекрити потік теплого повітря, а тому нижня частина склопакета буде повністю холодною, і, відповідно, там одразу з’явиться конденсат. У такому випадку можна замінити підвіконня, обравши меншу ширину, або ж встановити у широку підвіконну дошку решітки, які пропускатимуть до вікна тепле повітря.

Отже, визначивши причину рясної запітнілості вікон, необхідно усувати цю проблему якнайшвидше, щоб уникнути утворення грибку, плісняви та поступового пошкодження стану приміщення.